Jak dbać o skórę twarzy?

Twarz bez niedoskonałości to taka, o jakiej marzymy. Niestety jednak szereg czynników środowiskowych i częściowo dziedzicznych obciąża skórę twarzy. Skóra składa się z warstw tkanek pokrywających nasze ciało. Ma narząd już per se delikatny, ale skóra twarzy nadal jest najbardziej i jest tą częścią, która jest najbardziej badana przez osoby, z którymi się utożsamiamy.

Znaczenie, jakie ludzie przypisują pojęciom piękna i wyglądu, ma korzenie bardzo dawne, wystarczy pomyśleć, że teraz Egipcjanie używali wytwarzanego kosmetyku. Spróbujmy więc zrozumieć, jak dbać o skórę twarzy, jakie są przyczyny i czynniki sprzyjające niedoskonałościom skóry, a które w zamian to zdrowe zachowania i nawyki, które powinniśmy przyjąć, aby uzyskać skórę twarzy lepszy .

Przyczyny zanieczyszczenia skóry

Czynnikami krytycznymi dla zepsucia skóry twarzy lub wystawienia na ciężką próbę powodującą niedoskonałości i zanieczyszczenia skóry mogą być czynniki środowiskowe lub społeczne:

  • Dym papierosów lub cygar
  • Brak snu
  • Siedzący tryb życia
  • Stres i lęk psychiczny
  • Uczucie złości lub zażenowania
  • Modyfikacje hormonalne
  • Przedłużona ekspozycja na promienie słoneczne (czasami bez kremów ochronnych)

Czynniki te są w głównej mierze odpowiedzialne za stres oksydacyjny w skórze i zmieniają skład sebum, czyli materiału wytwarzanego przez niektóre gruczoły podskórne, które utrzymują gładkość skóry i chronią przed działaniem czynników zewnętrznych.

Musi być mniej niż nawet czynników genetycznych: geny określają nasz typ skóry i jej reaktywność czy skłonność do zanieczyszczeń, stanów zapalnych czy chorób dermatologicznych (np. Trądzik różowaty).

Wreszcie, miej też niewłaściwe przyzwyczajenia żywieniowe może sprzyjać powstawaniu zanieczyszczeń na skórze twarzy.

Środki naturalne dla skóry twarzy

Można zastosować odpowiednie środki, aby zadbać o skórę twarzy i ograniczyć powstawanie niedoskonałości na skórze. To proste, naturalne środki na skórę twarzy, które wpływają na nasze nawyki żywieniowe i styl życia.

Jeśli chodzi o przyzwyczajenia żywieniowe, ograniczamy przede wszystkim spożycie napojów alkoholowych lub tzw. Wyzwalaczy pokarmowych (pomiędzy którymi znajdują się pokarmy bogate w kapsaicynę, takie jak przyprawy, sos ostry i ostra papryka). Dodatkową pomocą może być włączenie do naszej diety produktów bogatych w błonnik roślinny.

Rozpoczęcie aktywności fizycznej i utrzymanie aktywności ciała w ciągu dnia to cenniejsza wskazówka, która pomaga zadbać o skórę twarzy i nie tylko. Jednocześnie zmniejszenie ilości papierosów, które wypalamy lub usuwamy w całości, przyniosłoby korzyści, a także naszej skórze i całemu organizmowi.

W miarę możliwości starajmy się ograniczać zadania, które stawiamy pod wpływem stresu, ale także sytuacje, które zwykle wywołują uczucie złości lub zażenowania. Wzmocnienie samokontroli, dyscypliny i poczucia własnej wartości to korzyść, której nie należy lekceważyć, jeśli chodzi o pielęgnację skóry.

Jak dbać o skórę?

Raz w tygodniu, maksymalnie dwa razy w tygodniu, można zrobić maseczki z gliny na zielono, oczyszczając, przywracając równowagę, wchłania nadmiar sebum udaje się tak kontrolować centralny obszar T twarzy, zwykle bardziej tłustej i usuwać zanieczyszczenia, unikając nawet pojawienia się pryszcze i niedoskonałości. Nawet jeśli leczy i oczyszcza, jego niska zawartość minerałów nie jest w stanie odmierzyć produkcji sebum, wysuszając go nie jest zbyt agresywny.

Jakich kremów używać?

Krem nawilżający do efektu matowania musi mieć lekką konsystencję, szybką wchłanialność. Jeszcze jedna rada skorzystaj często z waporyzacji skóry: za pomocą sprayu wodnego termicznego lub mgiełki do twarzy, toników wzbogaconych o cenne składniki. Odśwież, nawilż i usuń połysk, pozostawiając skórę jędrną i rozświetloną.

Gdybyśmy my umieścić w lodówce, w czasie użytkowania będzie bardzo przyjemny i rinfescanti . Innym SOS lekarstwo, może być przechowywane w torbie do awaryjnej są sebum- chłonne chusteczki: są otarł twarz i natychmiast traci swoją wazeliniarstwo.

Skąd pewność, że rozciąga się zanieczyszczenia, a nie trądzik różowaty?

Osoby, które zwykle są uważane za „trywialne” niedoskonałości lub zanieczyszczenia twarzy, mogą w rzeczywistości być spowodowane przewlekłą chorobą zapalną skóry, zwaną trądzikiem różowatym. Generalnie mamy tendencję do ignorowania lub niedoceniania tych wydarzeń, jesteśmy skłonni nie brać pod uwagę możliwości wystąpienia choroby i ograniczamy się do zabierania swoich bliskich i starych „lekarstw babci” lub używania kremu na twarz, mając nadzieję, że nieczystości znikną w magiczny sposób.

Jest to niewłaściwe zachowanie, które w niektórych przypadkach może nawet pogorszyć nasz stan. Aby mieć pewność, że zanieczyszczenia nie są usuwane tymczasowo, ze względu na wspomniane wcześniej czynniki lub chwilowe zmiany hormonów, nie robimy więcej, aby skontaktować się z dermatologiem.

Tylko wtedy możemy być pewni trafnej diagnozy naszej sytuacji. Dermatolog, oceniając objawy i oznaki kliniczne oraz znając nasz sposób życia, będzie mógł w łatwy sposób ustalić, co jest przyczyną zanieczyszczenia skóry i wskazać nam poprawniejszą ścieżkę leczenia.

Należy skonsultować się z lekarzem dermatologiem, który oceni sytuację i wskaże leczenie trądziku różowatego najlepiej dla indywidualnego pacjenta.