Jak zacząć biegać?

Przygotuj się do zapięcia buta: wybraliśmy wszystko, co warto wiedzieć dla tych, którzy chcą zacząć biegać, a także dla tych, którzy wykonali już pierwsze kroki biegacza. Bieganie stało się nieodłączną pasją milionów Włochów. W naszym kraju bieg regularnie uprawia 6 milionów ludzi, w tym 55% mężczyzn i 45% kobiet, z czego tylko 5% to sportowcy zawodowi.

Tylko dlatego, że wyścig jest teraz zabawny dla tak wielu, Nadia Atiki, założycielka strony z odzieżą sportową Le Coin des Coureuses i ekspert od mocy Anne-Lize Duval połączyli siły napisać książkę na cztery ręce Running – Start, Idź do przodu, utrzymuj formę.

Bieg, który zwiększa zdrowie i dobre samopoczucie

  Bieganie to styl życia: ma proste podejście, to znaczy możesz ćwiczyć kiedy chcesz i gdzie chcesz i pomaga to poprawić nasze samopoczucie, zdrowie i urodę. Bieganie pomaga rozproszyć negatywne energie (takie jak stres i podrażnienie) oraz indukuje wydzielanie endorfin, hormonów wywołujących dobre samopoczucie, oraz serotoniny, która działa na regulację temperatury ciała, cyklu snu i czuwania i zmniejsza lęk.

Siła sportowa pomaga również kontrolować wagę ciała, co czerpie energię z naszych rezerw tłuszczu, regulować hormony ustrojowe (insulinę, hormony płciowe) i poziom cholesterolu, pomagając zapobiegać chorobom takim jak cukrzyca typu 2, choroby naczyniowe, osteoporoza i niektóre zaburzenia neurologiczne.

Wreszcie, co nie mniej ważne, wyścig, ponieważ czerpie energię z rezerw tłuszczu, pomaga zmniejszyć cellulit sztuki. Efekt orzeźwienia, jaki daje rozbudowa masy mięśniowej, pozwala uzyskać smuklejsze i jędrniejsze nogi, bardziej płaski brzuch i jędrniejsze ciało.

Rady dotyczące urody

Czas biegu może być także okazją do skrócenia czasu na rytuał piękna: idąc pobiegać, rozwiń czubki włosów maseczką lub dobrej jakości balsamem, który risciaquerete powróci pod prysznic. Wykończenie Zawsze myj nogi zimnym strumieniem od dołu do góry, aby pobudzić powrót żylny i uniknąć uczucia ciężkości spowodowanego zmęczeniem. Na koniec przez pięć minut masujesz nogi, aby ujędrnić uda.

Uważność

To medytacja świadomości, to próba przeżywania chwili obecnej: podejście, które pozwala oddalić się od zmartwień i rozwinąć siłę, by stawić czoła życiu. Spróbuj zastosować tę metodę biegania, blokując codzienne myśli i skoncentruj się na oddychaniu i reakcjach organizmu, tak aby bieganie stało się jedynie źródłem przyjemności.

Jakim jesteś biegaczem?

W Księdze Atiki i Duvala jest to również test zaczynający rozumieć, że jesteś biegaczem, jeśli jesteś leniwym pobudzanym, jeśli jesteś jednym z tych, których robisz w nijaki sposób, aby utrzymać ich dobre samopoczucie, lub jeśli jesteś niestrudzonym sportem. Drugi rodzaj biegania, możesz także zrozumieć, jakie typy wyścigów dają Ci: od klasyków, takich jak Nordic Walking, Triathlon i Marathon, aż po najnowsze, takie jak Mud Run, ten z przeszkodami w błocie lub Green Bieganie, czyli interwał ruchów od momentu zbiórki odpadów.

Programy i szkolenia

Przestrzegaj programu uwzględniającego dystans, który chcesz pokonać, jest niezbędny, niezależnie od twoich celów i poziomów. Tutaj znajdziesz podstawowy stół, który rozpoczyna się od przygotowania do relaksu przed i po treningu

  • PFG i PFS – To przygotowanie Fizyka ogólna i przygotowanie specyfikacji fizycznej. Chcąc biegać koniecznie sięgnij po preparat, który zawiera również ćwiczenia wzmacniające mięśnie, propriocepcję i aerobik: tak na przysiady, mięśnie brzucha i przyspieszenia na siłowni oraz takie dyscypliny jak pilates, joga czy żyrotonika.
  • MVA – That Maximum Speed ​​Aerobik to koncepcja, która pozwala dostosować program treningu do swoich możliwości i jest obliczana za pomocą testu Vameval lub Coopera z wykorzystaniem pulsometru.
  • 5 km, 10 km i półmaraton – bieganie Znajdują się w nim wszystkie tabele treningowe specjalnie pod kątem przygotowania do wyścigu. Jeśli chcesz wiedzieć, w jakim czasie będziesz potrzebować przebiec wybrany dystans, po prostu zapoznaj się z polami dotyczącymi MVA i rodzaju wyścigu.

Rozciąganie – bardzo ważne i przede wszystkim należy je wykonywać w sposób odpowiednio rozłożony. Należy to zrobić przed biegiem (aby rozluźnić mięśnie i „rozgrzać” przed wysiłkiem) i na koniec. Skonsultuj się z trenerem personalnym lub fizjoterapeutą, czy możesz polecić ćwiczenia najbardziej odpowiednie dla Twojego ciała i rodzaju treningu. W tekście autorstwa Atiki i Duval znajdziesz ćwiczenia zilustrowane instrukcją i czasem ich „dozowania” przed i po treningu.

Nie przesadzaj – miesięczne uczestnictwo w wyścigu niekoniecznie jest pomocne, jak mówią niektórzy: może być faktycznie szkodliwe z powodu nagromadzenia zmęczenia i braku czasu na regenerację. Oba czynniki mogą zwiększać ryzyko wypadków i obniżać poziom osiągnięć. W rzeczywistości nawet sporty na wysokim poziomie zapewnią ciału tygodnie odpoczynku i regeneracji.